Моя творчість
Дефолт у країні Морфології
Казка
Було це давно.. . Коли ще дерева були великими, а люди – чуйними та милосердними.
На мальовничому острові, який називався Мова, гарненько розташувалася країна Морфологія. ЇЇ мешканці, Частини Мови, були дружними, допомагали один одному в скрутну хвилину, розуміли, прощали, співчували. Так жили вони довго, насолоджуючись мелодійністю та милозвучністю Рідної Мови, а вона робила їх багатими та заможними. Можливо так тривало б завжди, але над Частинами Мови нависла загроза, ім'я якій – Економічна Криза. Потрібно було рятувати морфологічну скарбницю, а тому рішення мало бути кардинальним та рішучим. Як не боляче, але постановили скоротити штат. Під це скорочення потрапили Службові Частини Мови: Прийменник, Сполучник та Частка. Стали вони безхатченками.
Почалися страшні будні. Самостійні Частини Мови відразу відчули відсутність молодшого персоналу. Першим втрапив у халепу Іменник, коли мав виступити з проєктом. Його помічники Прийменники Без, В, До, Для, З, За, Об, Від, Над, Під та інші виражали у непрямих відмінках залежність Іменників, Займенників та Числівників від інших слів у Словосполученні та Реченні. А тому Непрямі Відмінки відмовилися співпрацювати з Іменником, визнавши його зарозумілим та ненадійним.
Криза загострювалася, а тому негайно потрібно було шукати раціональне рішення. Рятувати ситуацію зголосилися Однорідні Члени Речення та Частини Складного Речення, але як вони не ставали, як не вигадували змінити мовні норми та внести власні корективи, нічого суттєвого не виходило. Уряд не розумів їхнього звернення, бо лише Сполучники, Сурядні та Підрядні, могли навести лад у цьому хаосі, поєднавши Однорідні Члени Речення та Частини Складного Речення, аби все стало на свої місця.
Зібралися Самостійні частини Мови, замислилися, засумували. Ну як сказати, що вони взяли б кредит за певної умови? Як наказати підлеглим вийти раніше на роботу? Як висловити свій найбільший гнів чи радість? Як заперечити співрозмовнику? Як спонукати до дії? Як, як, як……Але відповіді не було, бо за все це відповідала стара розумна Частка. Вона надавала Реченню, або окремим його членам додаткових смислових відтінків значення або служила для утворення окремих граматичних форм слів. Допомагали їй Розряди – Формотворчі, Словотворчі, Заперечні та Модальні. А тепер їх немає…..
Проаналізували ситуацію Самостійні Частини Мови – крах. Залишалося лише згадати дідуся Вигука, який безпосередньо виражав почуття та волевиявлення, не називаючи їх. Як відомо, Вигук не належав ані до Самостійних , ані до Службових Частин Мови. Пішли Самостійні до Вигука на уклін. Подивився дідусь на делегацію, подумав, а тоді порадив оголосити у Країні дефолт.
Так вони й зробили. Коли вже втрачати не було чого, попросили Службові Частини Мови повернутися на роботу, бо без них усе розвалилося.
Чудово, що все закінчилося миром. І вам – миру та добра! Вивчайте рідну мову та не забувайте, що в ній усі складові важливі!